asklaftananlamazdizisicom-hande-ercel-kimdir-hayat-kimdirHande Erçel Kimdir? Hande Erçel 1993 yılında Balıkesir Bandırma’da dünyaya geldi. Lise eğitiminden sonra Mimar Sinan Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü’ne girdi ve halen eğitimine burada devam etmektedir.

Hande Erçel oyunculuğa ilk adımını 2014 yılında yayınlanan Çılgın Dersane Ünivesitede dizisi ile attı ve 5 bölüm yayınlanan dizide yıldızı parladı.

Aynı yıl yayınlanan Hayat Ağacı dizisinde rol almaya başladı ve bu dizide Selin Karahanlı rolü ile izleyici karşısına çıktı.

Hande Erçel 2015 yılında Azerbaycan’da düzenlenen Miss Cilivaliton of the World güzellik yarışmasına katıldı ve ikinci seçildi.

2015 yılında yaz aylarında yayınlanmaya başlayan Güneşin Kızları dizisinde rol alan Hande Erçel büyük bir çıkış yakaladı ve bu dizide Selin Yılmaz karakterini canlandırdı.

Oyuncu şimdilerde Aşk Laftan Anlamaz dizisinde Hayat rolünü canlandırmakta ve Burak Deniz ile başrolü paylaşmaktadır.

Hande Erçel 2015 yılında düzenlenen 42. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde Yıldızı Parlayanlar Ödülü’ne layık görüldü. Oyuncu ayrıca Pantene markasının da reklam yüzü oldu.

Rol Aldığı Dizi ve Filmler:

2016 – Aşk Laftan Anlamaz (Hayat) (TV Dizisi)
2015 – Güneşin Kızları (Selin Yılmaz) (TV Dizisi)
2014 – Hayat Ağacı (Selin Karahanlı) (TV Dizisi)
2014 – Çılgın Dershane Üniversitede (Meryem) (TV Dizisi)

Rol Aldığı Reklam Filmleri:

– Pantene